Mensen met diabetes hebben vaker problemen met hun tanden en tandvlees. Hier lees je wat diabetes met je mond en tanden doet en wat je zelf kunt doen om problemen te voorkomen.
Diabetes (suikerziekte) is een stofwisselingsziekte waarbij de bloedsuikerspiegel niet op peil blijft. Te veel bloedsuiker is ongezond en beschadigt op termijn onder andere de ogen, nieren, bloedvaten en ook de mond. Mensen met diabetes zijn gevoeliger voor ontstekingen in de mond. De genezing van ontstoken tandvlees verloopt bij hen vaak minder goed. Ook kunnen ontstekingen in de mond leiden tot complicaties in de algehele gezondheid.
Heb je diabetes? Bezoek dan regelmatig de tandarts of mondhygiënist. Ook als je geen klachten hebt of als je een kunstgebit draagt. Want diabetespatiënten merken vaak niet, of heel laat, dat zij tandvleesproblemen hebben.
Meer tips:
Maak ook dan een afspraak met de tandarts. Zo kan de tandarts regelmatig de conditie van je tandvlees controleren.
'De Tandenmuis' is het nieuwste deel van de beroemde Muizenhuis-boekenreeks van Karina Schaapman. Dit keer gaat het verhaal van Sam en Julia over tanden wisselen!
Wil jij een exemplaar winnen? Laat ons dan in een e-mail weten waarom jij het boek zou moeten winnen. Stuur vóór 1 december je bericht naar winactieaohg@knmt.nl. De 10 leukste inzendingen worden beloond met een boek én een cadeauset t.w.v. €29,99!