Het met lichaamseigen bot en/of een botsubstituut verbreden of verhogen van de kaakwal, tegelijkertijd met het plaatsen van een of meerdere implantaten. Het tarief geldt per sextant. Deze procedure wordt ook wel een botopbouw genoemd.
Kan alleen gebruikt worden in combinatie met J040, J041, J046, J047 of J049.
Soms is een deel van de schroef van het implantaat niet bedekt met bot. Na het plaatsen van het implantaat zal de implantoloog het gebied waar te weinig bot is opvullen met korrels (granulaat) en vaak ook bedekken met een soort van 'velletje', wat een membraan wordt genoemd.
Het membraan schermt het nieuw te vormen bot af voor voor de sneller delende cellen van het tandvlees. Het materiaal onder het membraan kan o.a. lichaamseigen bot zijn, maar ook menselijk donorbot, kunstbot of bot van een dier (o.a rund). Afhankelijk van de situatie en de hoeveelheid benodigde botvuller, zal er één of een combinatie van de eerder genoemde materialen gebruikt worden.
De laatste ontwikkelingen bij botopbouwen zijn het gebruik van geconcentreerde bestandsdelen van eigen bloed (met veel groeifactoren) en het gebruik van gemalen tand of kies.
Om je tijdens de overstapweken een handje te helpen, geven we informatie over hoe het zit met de zorgverzekering en de aanvullende tandartsverzekering.
Lees meer over de zorgverzekering en de aanvullende tandartsverzekering.