Het tarief vanaf het eerste cosmetische consult tot en met het van buitenaf bleken van de tanden en kiezen in een kaak en het indien nodig beantwoorden van vragen gedurende de behandeling. Dit bleken kan bij de tandarts in de stoel worden gedaan of thuis door de patiënt zelf.
In de tandartsstoel wordt ook wel office bleaching genoemd. Dan wordt vaak na het aanbrengen van bescherming en de bleekgel soms ook het proces aangevuld met warmte/licht.
De andere mogelijkheid is thuisbleken met bleekgel en een bleekhoes (bleekbitje). De bleekhoes moet dan verscheidene uren gedragen worden (+/-6) waarna na enkele weken de bleekbehandeling klaar is. Het voordeel bij deze methode is dat de bleekbitjes later eenvoudig opnieuw gebruikt kunnen worden om opnieuw te bleken als de tanden (onvermijdelijk) terug kleuren.
Volgens Europese wetgeving mag alleen de tandarts(praktijk) voldoende sterke bleekgel leveren (6% H2O2/15% carbamide peroxide). Om te beoordelen of bleken een veilige en ook goede oplossing is, is het ook alleen verantwoord om te bleken onder begeleiding van een tandarts.
Bij K003 gaat het om een cosmetisch bleken, dat betekent dat het geen (medisch) noodzakelijke mondzorg is. De behandeling is niet nodig om de mond gezond te maken of te houden, maar zorgt er wel voor dat een mond er mooier uit kan zien. Voor deze cosmetische facing behandeling loopt er een momenteel een experiment waarbij het tarief vrij is.
De spuitjes bleekgel die worden geleverd voor het thuisbleken.
Bij deze prestatiecode moet vermeld worden of de behandeling uitgevoerd wordt in de onder- of bovenkaak.
K003 wordt per kaak in rekening worden gebracht, ongeacht het aantal tanden of kiezen in die kaak.
Voor uitwendig bleken buiten het experiment met de vrije tarieven wordt code E97 gebruikt.
Om je tijdens de overstapweken een handje te helpen, geven we informatie over hoe het zit met de zorgverzekering en de aanvullende tandartsverzekering.
Lees meer over de zorgverzekering en de aanvullende tandartsverzekering.